Facebook
FacebookFacebook
FacebookFacebook

KRMENÍ / PÉČE

Krmení je umění...

Kromě krevní příbuznosti a správného genu předávaného vašim potomkům, jsou krmivo a voda také hlavními pilíři pro zdraví a dobrý růst vašich koi.

Kvalitní krmiva z naší nabídky, zajišťují správný přísun vitamínů pro zdravou růstovou potenci.

.Je zaručeno, že složení krmiva se skládá z nejlepších složek, kde výrobce věnuje zvláštní pozornost probiotikům a nukleotidům. Ty jsou obohaceny jasnými barvami a lesklými šupinami. Pro zlepšení trávení je obohaceno o probiotika, díky nimž se tvoří méně amoniaku a dusitanů. Sójové boby jsou fermentovány působením bakterie Bacillus subtilis. Zdravotní přínosy jsou v japonské lidové medicíně známy již dlouhou dobu.

Krmení je možné při teplotě vody nad 8 ° C, za použití vhodneho krmiva. Vysoká koncentrace spiruliny a astaxanthinu zvyšuje bohatost barev koi. Organické minerály účinně zvyšují barvy, které jsou obohaceny o nukleontid - posílení imunitního systému.

Každé roční období má svůj vliv na chování koi (a tím i na kvalitu a tím i zdraví vašich koi). Měnící se sezónní teplota vody má vliv na trávicí systém koi, takže máte na výběr typ krmiva, které si můžete přizpůsobit.
Brzy na jaře, kdy začíná metabolismus koi, je určitě žádoucí snadno stravitelné krmivo. Podmínkou pro koi po zimě je často optimální strava, která stimuluje a aktivuje imunitní systém koi a zajišťuje rychlou odolnost vůči bakteriálním infekcím a parazitům. Odlehčená krmiva  jsou pro takové období ideální.
Postupně můžete začít dávat základní krmiva. Jakmile teplota vody vyskočí nad 10 stupňů, začněte dávat krmivo, který podporuje barvu a růst, pak v letních měsících (= růstových měsících) doporučujeme krmit vysoký růst s vysokým růstem s vysokým obsahem bílkovin 45%.

Kvalitní krmino nakupujte ZDE


Péče o vodu...

Každý majitel koi by měl zajistit zdravé prostředí pro ryby, což je jedna z hlavních priorit. Vzhledem k tomu, že udržitelnost zdraví a sytosti barev Koi závisí na svém vodním prostředí a je zcela ovlivněna kvalitou vody. Při správné údržbě rybníka a vody poskytnete svým Koi bezpečné prostředí pro růst a život.

Stejně jako u všech ostatních domácích zvířat, v případě ryb musí být jejich obytný prostor udržován v čistotě. Ryby produkují škodlivý amoniak. Bakterie ve filtru rybníka přeměňují amoniak na dusitany a na neškodné dusičnany. Prospěšné bakterie v rybím filtru se vyvíjejí. Proto se problémy často vyskytují na začátku. Provádějte pravidelný test na dusitany, abyste se ujistili, že voda je čistá a zdravá pro vaše ryby.

Prvním odpadním produktem, který se vyrábí z ryb, rostlinných zbytků, zbytků potravin a hniloby v rybníku, je amonium (NH4 +), pokud je hodnota pH nižší než 7. Pokud je pH vyšší než 7, výsledkem je amoniak (NH3), který je mnohem toxičtější než amonium. Amoniak vede k nevratnému poškození žábry, což zase dusí ryby, zabíjí více ryb než nedostatek kyslíku

Nezřídka pH v rybníku koi během dne způsobuje velké výkyvy. Chcete-li porovnat své pH, zkuste jej měřit v různých denních nebo nočních dobách. Zkušenosti ukázaly, že nejnižší hodnota pH je v časných ranních hodinách, těsně před východem slunce. Během odpoledne může být hodnota pH již relativně vysoká.

S péčí o vodu Vám pomůžeme ZDE